Promocja!

HACCP Drink Bar z Przekąskami

(6 opinii klienta)

Pierwotna cena wynosiła: 650,00 zł.Aktualna cena wynosi: 325,00 zł.

Gotowa dokumentacja HACCP dla drink baru z przekąskami – procedury i zapisy wymagane przez Sanepid w edytowalnym formacie Word (.doc.). Wysyłam na e-maila od ręki, po wpłacie.

SKU: 21-31-06 Kategoria: Znaczników: , , , ,
GTIN: 21-31-06
Marka: HACCP od Mietka

Opis

HACCP Drink Bar z Przekąskami  Opinie o dokumentacji HACCP GMP/GHP Na podstawie 2,079 opinii klientów Średnia ocena klientów 5,0 Przeczytaj wszystkie opinie Opinie klientów korzystających z dokumentacji 5,0 Średnia 5,0/5 na podstawie 2,079 opinii klientów 5 gwiazdek 100% 4 gwiazdki 0% 3 gwiazdki 0% 2 gwiazdki 0% 1 gwiazdka 0% 203 gotowych opracowań 5,0/5 średnia ocen Word pliki edytowalne ✓ Bezpieczne zakupy ▣ Szybka dostawa ✓ Gwarancja jakości

HACCP Drink Bar z Przekąskami + GMP/GHP

HACCP Drink Bar z Przekąskami – Gotowa dokumentacja została opracowana zgodnie z wymaganiami Sanepidu

HACCP GMP/GHP dla lokali gastronomicznych oferujących napoje oraz przekąski wydawane klientom. Dokumentacja w formacie Word (.doc.) umożliwia łatwą edycję i dostosowanie do rzeczywistego sposobu funkcjonowania zakładu. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne zapisy, dzięki którym szybko przygotujesz zakład do kontroli. 

Dokumentacja opracowana dla zakładu który nie gotuje posiłków

Podstawową działalnością jest przygotowywanie / sprzedaż napojów alkoholowych, przekąsek i umożliwienie spożycie przygotowanych napojów przez klienta również w ogródku przy stolikach na powietrzu.

  1. Serwis potraw do konsumpcji na miejscu i w ogródku gastronomicznym.
  2. Obsługa w systemie tradycyjnym /kelner

Nie ma punktu krytycznego CCP1 – nie ma urządzeń chłodniczych.

MENU Zakładowe

  1. Grupa – potrawy gotowe:
    • Przekąski: chipsy, paluszki itp.
    • Napoje gorące:kawa, herbata

Krótki opis swojej produkcji: do ekspresu kawowego wsypuje kawę, wężyk do mleka wkładam do kartonika z mlekiem. Podkładam kubek wybieram rodzaj kawy (ekspres przyrządza wybrana kawę).

Napoje bezalkoholowe pepsi, 7UP, Schweps, woda gazowana i niegazowana itp.

  • Napoje alkoholowe: piwo lane i z butelek, wina i wódki, drinki; np. wódka wyborowa, Finlandia, żubrówka z sokiem/colą, tonikiem

Krótki opis swojej produkcji: piwo lane – nalewane do specjalistycznego naczynia jednorazowego użytku z kegów za pośrednictwem instalacji do rozlewu piwa, piwa butelkowe- przelewane z opakowań producenta do naczynia jednorazowego użytku

Przykładowy spis treści ➡ HACCP dla Małej Gastronomii, która posiłki gotuje w oparciu o półprodukt.

Informacja o dokumentacji HACCP Drink Bar z Przekąskami: 


Co dokładnie otrzymują Państwo po zakupie?

  1. Plan HACCP

Obejmuje analizę zagrożeń, procesy technologiczne, punkty kontroli, zasady monitorowania, działania korygujące, weryfikację systemu oraz wymagane zapisy.

  1. GMP/GHP

Procedury Dobrej Praktyki Produkcyjnej i Higienicznej dotyczące m.in. przyjmowania i przechowywania żywności, przygotowywania potraw, higieny personelu, wyposażenia oraz pomieszczeń.

  1. Mycie i dezynfekcja

Instrukcje i procedury dotyczące mycia oraz dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni roboczych, sprzętu i urządzeń gastronomicznych.

  1. Ochrona przed szkodnikami

Procedury dotyczące zabezpieczenia zakładu przed gryzoniami, owadami oraz innymi szkodnikami.

Pakiet zawiera również:

✓ instrukcje,
✓ rejestry i formularze,
✓ zapisy kontroli temperatur,
✓ zasady przyjmowania dostaw,
✓ zasady przechowywania produktów,
✓ zasady przygotowywania potraw,
✓ zasady higieny personelu,
✓ zasady postępowania z odpadami.


Dlaczego dokumentacja HACCP GMP/GHP jest w formacie Word?

Dokumentację HACCP GMP/GHP kupuje się raz na kilka lat, dlatego powinna być przygotowana w taki sposób, aby można ją było w każdej chwili uzupełniać, poprawiać i aktualizować.

Jednym z największych błędów, jakie może popełnić właściciel zakładu, jest zakup dokumentacji w zamkniętym formacie PDF albo w wersji papierowej, wydrukowanej i przesłanej kurierem. W takiej dokumentacji wprowadzanie zmian jest niemożliwe.

Podczas kontroli Sanepid może zalecić uzupełnienie, zmianę lub doprecyzowanie określonych zapisów. Jeżeli dokumentacja została kupiona wyłącznie w wersji papierowej lub w nieedytowalnym pliku PDF, właściciel zakładu nie ma możliwości naniesienia wymaganych poprawek. W skrajnym przypadku może to oznaczać konieczność zakupu nowej dokumentacji.

Prawidłowo opracowana dokumentacja HACCP GMP/GHP powinna zawsze odzwierciedlać rzeczywisty sposób funkcjonowania zakładu, jego wyposażenie, wykonywane procesy, zakres działalności oraz przygotowywane lub sprzedawane produkty.

Dlatego dokumentację moją otrzymują Państwo w edytowalnym formacie Microsoft Word (.doc/.docx), z możliwością samodzielnej edycji, uzupełniania i zmiany treści, a nie w zamkniętym pliku PDF.

Jeżeli podczas kontroli Sanepidu, w wyniku zmiany wyposażenia, rozszerzenia działalności, zmiany menu lub sposobu prowadzenia procesów konieczne będzie wprowadzenie poprawek, można je wykonać bezpośrednio w zakupionym pliku.

Jeżeli nie znaleźli Państwo odpowiedniej dokumentacji dla swojego zakładu, proszę o kontakt:
Telefon: 690 664 002 E-mail: HACCP.dokumenty@wp.pl

Dokumentacja indywidualna zostanie przygotowana w porozumieniu z Państwem, zgodnie z rzeczywistym sposobem funkcjonowania zakładu.

Gotową dokumentację wysyłam w ciągu 2–3 dni od złożenia zamówienia na adres e-mail podany podczas składania zamówienia.


Zalety kupna mojej dokumentacji HACCP Drink Bar z Przekąskami:

  1. Dokumentacja w 5 minut.
  2. Minimum biurokracji maksimum ochrony.
  3. Instrukcje wypełnij krok po kroku.
  4. Sprawdzone w setkach lokali.
  5. Opracowane przez audytora / technologa.
  6. Zgodne z wymaganiami sanepidu.
  7. Dostęp natychmiastowy po wpłacie.
  8. Prawidłowo opracowane dokumenty HACCP GMP/GHP muszą odzwierciedlać rzeczywistość.

Oto 5 kluczowych pytań :

  1. Kiedy otrzymam dokumenty? Natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty. Link do pobrania plików zostanie wysłany automatycznie na Twój e-mail.
  2. W jakim formacie są pliki? Dokumentacja jest w formacie MS Word (.doc/.docx), co pozwala na dowolną edycję i dostosowanie do Twojego lokalu.
  3. Czy dokumenty są zgodne z aktualnymi wymogami? Tak, wzory są na bieżąco aktualizowane i w pełni akceptowane przez Sanepid.
  4. Czy muszę tworzyć coś od zera? Otrzymujesz gotowe wzory, w których wystarczy uzupełnić dane firmy i specyfikę lokalu według załączonej instrukcji.
  5. Co jeśli nie dostanę e-maila? Sprawdź folder Spam lub skontaktuj się z nami – nasza pomoc techniczna działa codzienni

Dokumentacja była bardzo dobrze oceniana przez sanepid i osoby które zakupiły moją dokumentację.


Nie jest to zamknięty plik PDF. Dokumentację można edytować i dostosować do rzeczywistego sposobu funkcjonowania zakładu.

Jak przygotować dokumentację po zakupie?

  1. Pobierają Państwo pliki
    Po zaksięgowaniu płatności wiadomość z linkiem do pobrania zostanie automatycznie wysłana na adres e-mail podany w zamówieniu.
  2. Uzupełniają Państwo dane zakładu
    Nazwa, adres, dane właściciela, NIP i REGON.
  3. Sprawdzają Państwo zakres dokumentacji
    Należy zweryfikować pomieszczenia, wyposażenie, potrawy oraz procesy wykonywane w zakładzie.
  4. Usuwają Państwo elementy, które nie występują w zakładzie
    Pozostaje dokumentacja odpowiadająca rzeczywistemu sposobowi prowadzenia działalności.

Kiedy otrzymam dokumentację HACCP Drink Bar z Przekąskami?

Gotowa dokumentacja dostępna w sklepie jest udostępniana po zaksięgowaniu płatności. Link do jej pobrania zostanie wysłany automatycznie na adres e-mail podany w zamówieniu.

Co zrobić, jeżeli wiadomość nie dotarła?

Proszę sprawdzić również folder SPAM. Dokumentacja nie jest wysyłana jako załącznik – w wiadomości znajduje się link do pobrania plików.

Kolejność postępowania przy zamówieniu:

Naciśnij :➡Dodaj do koszyka i sprawdź czy w koszyku jest dokładnie to co chcesz kupić.

Naciśnij: ➡Przejdź do płatności, wpisz swoje dane. Wybierz formę płatności:

PreferujęPrzelew Blikiem z telefonu na telefon 

Płatność ➡Przelew bankowy (ekspres)

Płatności➡Przelewy24  krok po kroku.

Zaznacz / Przeczytaj i zaakceptuj „Regulamin”.

Naciśnij: ➡ Kupuję i Płacę

Wysyłam dokumentację po zaksięgowaniu wpłaty.

Po opłaceniu zamówienia, otrzymają Państwo emaila w środku z linkiem do pobrania dokumentacji (dokumentację nie należy szukać w załączniku).

W pierwszej kolejności należy zapisać plik na komputerze i utworzyć z niego wersję nr 2. Teraz pracujemy na wersji nr 2, wszystko przeczytać i zweryfikować ewentualnie, jeśli są jakieś uwagi proszę poprawić.

Proszę obejrzeć plik wideo MP4 na pasku bocznym po lewej stronie „Uzupełnienie dokumentacji po zakupie

Prawidłowo opracowana dokumentacja musi odzwierciedlać rzeczywistość.


HACCP a wymagania Sanepidu w Drink Barze z Przekąskami

Drink Bar z Przekąskami powinien stosować system HACCP oraz zasady GMP/GHP dostosowane do rzeczywistego asortymentu, sposobu przygotowywania napojów oraz sprzedaży przekąsek.

W tym wariancie zakład nie gotuje posiłków. Podstawową działalnością jest przygotowywanie i sprzedaż napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz sprzedaż gotowych przekąsek. Oferta może obejmować m.in. kawę, herbatę, napoje butelkowane, piwo lane i butelkowe, wino, wódkę, drinki oraz gotowe przekąski, takie jak chipsy i paluszki. Lokal może prowadzić obsługę klientów również w ogródku gastronomicznym. (HACCP-dokumenty.pl)


HACCP i aktualne wymagania dla Drink Baru z Przekąskami

Drink Bar jest zakładem gastronomicznym, dlatego zastosowanie mają przede wszystkim wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny żywności wynikające z przepisów prawa żywnościowego oraz zasad HACCP, GMP i GHP.

System HACCP powinien odpowiadać rzeczywistym procesom wykonywanym w lokalu. Jeżeli Drink Bar nie przygotowuje dań i nie prowadzi obróbki cieplnej żywności, nie należy wprowadzać do dokumentacji procesów technologicznych, które w rzeczywistości nie występują.

Dokumentacja powinna koncentrować się przede wszystkim na przyjmowaniu i przechowywaniu produktów, przygotowywaniu napojów, obsłudze instalacji do piwa, higienie ekspresu do kawy, postępowaniu z lodem spożywczym, higienie naczyń i sprzętu oraz bezpiecznym wydawaniu produktów klientom.


GMP/GHP dla Przyjmowania i Przechowywania Produktów w Drink Barze

Podczas przyjmowania dostaw należy sprawdzać stan opakowań, terminy przydatności oraz zgodność dostarczonych produktów z zamówieniem.

Napoje, alkohole oraz przekąski należy przechowywać zgodnie z warunkami określonymi przez producentów, zabezpieczając je przed zabrudzeniem, wilgocią, nadmiernym nagrzaniem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Produkty należy przechowywać w sposób umożliwiający kontrolowanie terminów przydatności i prawidłową rotację zapasów.


HACCP i GMP/GHP dla Przygotowywania Drinków

Drinki powinny być przygotowywane przy użyciu produktów pochodzących z identyfikowalnego źródła oraz czystych naczyń i sprzętu barmańskiego.

Butelki, dozowniki, shakery, miarki, szczypce oraz pozostałe wyposażenie mające kontakt z napojami należy utrzymywać w odpowiednim stanie higienicznym.

Owoce lub inne dodatki stosowane do drinków należy przygotowywać i przechowywać w warunkach odpowiednich dla danego produktu.


HACCP dla Lodu Spożywczego w Drink Barze

Lód dodawany bezpośrednio do napojów jest traktowany jako element żywności, dlatego powinien być przygotowywany z wody odpowiedniej do spożycia przez ludzi.

Kostkarkę do lodu należy regularnie myć i utrzymywać w odpowiednim stanie higienicznym.

Gotowego lodu nie należy pobierać rękami. Do nakładania należy stosować czyste szczypce, łopatkę lub inny sprzęt przeznaczony do tego celu.

Jeżeli lód kupowany jest jako gotowy produkt, należy przechowywać go zgodnie z wymaganiami producenta i zabezpieczać przed zanieczyszczeniem.


GMP/GHP dla Piwa Lanego i Instalacji do Rozlewu Piwa

Piwo lane jest podawane z kegów za pośrednictwem instalacji do rozlewu, dlatego szczególnego znaczenia nabiera stan higieniczny przewodów, kranów, nalewaków oraz pozostałych elementów instalacji mających kontakt z piwem. Taki sposób sprzedaży przewidziany jest również w opisie tego wariantu Drink Baru. (HACCP-dokumenty.pl)

Instalację należy czyścić zgodnie z zasadami określonymi dla stosowanego systemu oraz zaleceniami producenta lub dostawcy instalacji.

Należy zapobiegać pozostawaniu zabrudzeń i osadów w elementach mających bezpośredni kontakt z napojem.


GMP/GHP dla Ekspresu do Kawy i Mleka

Jeżeli Drink Bar przygotowuje kawę z wykorzystaniem automatycznego ekspresu i mleka pobieranego z opakowania, szczególnej uwagi wymaga układ mleczny ekspresu. Taki sposób przygotowywania kawy wskazany jest w opisie działalności zakładu. (HACCP-dokumenty.pl)

Przewody, dysze i pozostałe elementy mające kontakt z mlekiem należy regularnie myć zgodnie z instrukcją urządzenia.

Otwarte mleko należy przechowywać zgodnie z warunkami określonymi przez producenta i nie stosować produktu po przekroczeniu terminu jego bezpiecznego wykorzystania po otwarciu.


HACCP a Gotowe Przekąski w Drink Barze

Chipsy, paluszki oraz pozostałe gotowe przekąski powinny być przechowywane w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach producenta.

Należy systematycznie kontrolować terminy minimalnej trwałości lub przydatności do spożycia oraz stan opakowań.

Produktów przeterminowanych, zawilgoconych lub znajdujących się w uszkodzonych opakowaniach nie należy oferować klientom.


HACCP a Alergeny w Drink Barze z Przekąskami

Obowiązek informowania o alergenach dotyczy również Drink Baru.

Należy uwzględnić nie tylko gotowe przekąski, ale także drinki, kawę z mlekiem oraz dodatki wykorzystywane podczas przygotowywania napojów.

W zależności od stosowanych produktów mogą występować m.in. mleko, zboża zawierające gluten, orzechy, orzeszki ziemne, soja, siarczyny i inne alergeny.

Informacje powinny odpowiadać rzeczywistemu asortymentowi oraz aktualnym składom produktów.


GMP/GHP dla Higieny Drink Baru i Ogródka Gastronomicznego

Blaty barowe, ekspres, sprzęt barmański, pojemniki, szkło oraz pozostałe wyposażenie należy systematycznie utrzymywać w czystości.

Należy zapewnić prawidłowe mycie naczyń wielokrotnego użytku albo właściwe przechowywanie naczyń jednorazowych, jeżeli są stosowane.

Personel powinien przestrzegać zasad higieny osobistej i higieny rąk.

Jeżeli napoje i przekąski wydawane są również do ogródka gastronomicznego, należy uwzględnić utrzymanie czystości stolików, miejsca konsumpcji oraz właściwe postępowanie z odpadami. Ten model obsługi jest przewidziany w opisie zakładu. (HACCP-dokumenty.pl)


HACCP – co Sanepid może sprawdzić podczas kontroli Drink Baru z Przekąskami?

Podczas kontroli Sanepid może zwrócić szczególną uwagę na:

  • zgodność dokumentacji HACCP GMP/GHP z rzeczywistą działalnością Drink Baru;
  • pochodzenie, terminy przydatności i warunki przechowywania napojów, mleka, dodatków oraz przekąsek;
  • higienę ekspresu do kawy, układu mlecznego, kostkarki oraz sprzętu barmańskiego;
  • czystość instalacji do rozlewu piwa, przewodów i nalewaków;
  • higienę personelu, baru, naczyń, miejsca konsumpcji oraz prawidłową informację o alergenach.

Dokumentacja HACCP oraz GMP/GHP dla Drink Baru z Przekąskami powinna odpowiadać rzeczywistemu sposobowi funkcjonowania lokalu. Jeżeli zakład nie gotuje posiłków, system nie powinien być niepotrzebnie rozbudowywany o procesy charakterystyczne dla pełnej gastronomii. Szczególną uwagę należy natomiast zwrócić na higienę przygotowywania drinków i kawy, lód spożywczy, instalację do piwa, przechowywanie produktów, alergeny oraz czystość sprzętu mającego kontakt z napojami.


Przeczytaj więcej:

Główny Inspektorat Sanitarny – wymagania higieniczne i system HACCP

Rozporządzenie (WE) nr 852/2004 – higiena środków spożywczych

Rozporządzenie (UE) nr 1169/2011 – informacje o żywności i alergenach


Powrót do strony głównejKup On-Line

Jeśli nie znaleźli Państwo odpowiedniej dokumentacji, indywidualnej dla swojego zakładu, proszę zadzwonić do mnie pod nr. telefonu 690 664 002 lub wysłać e-maila: HACCP.dokumenty@wp.pl
Dokumentacja będzie przygotowana w porozumieniu z Państwem. Wysyłam 2/3 dni po złożeniu zamówienia na e-mail podanego w zamówieniu


Strona współpracująca – HACCP od Mietka

6 opinii dla HACCP Drink Bar z Przekąskami

5,0
Na podstawie 6 recenzji
5
100
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
1-6 z 6 recenzji
  1. Serdecznie Polecam. Szybka realizacja. Pan Mieczysław wszystko profesjonalnie i rzetelnie wyjaśnił telefonicznie przed dokonaniem transakcji.

  2. Zweryfikowana recenzjaZweryfikowana recenzja - zobacz oryginałOdnośnik zewnętrzny

    Kompletny, z możliwością dostosowania szczegółów pod siebie, jeszcze tego samego dnia mogłam do sanepidu złożyć.
    Firma handlowo-usługowa „JM”
    Elbląg

  3. Zweryfikowana recenzjaZweryfikowana recenzja - zobacz oryginałOdnośnik zewnętrzny

    Fachowa dokumentacja

  4. Zweryfikowana recenzjaZweryfikowana recenzja - zobacz oryginałOdnośnik zewnętrzny

    Księga HACCP jest rzetelnie opracowana. Dostałam to, czego potrzebuję.

  5. Zweryfikowana recenzjaZweryfikowana recenzja - zobacz oryginałOdnośnik zewnętrzny

    Ok. Szybko i sprawnie, polecam.

  6. Przydatna książka. Polecam

Dodaj opinię
Obecnie nie przyjmujemy nowych recenzji
Co mówią nasi Klienci
2077 opinii